משפחה כלכלית - לוגו
משפחה כלכלית - לוגו

לצאת מהמינוס

לא זוכרים מתי בפעם האחרונה לא הייתם במינוס בחשבון הבנק? הגיע הזמן שתדעו כמה בדיוק אתם משלמים על המינוס וגם איך לצאת מהמינוס. 

הרגלים פיננסיים לא נכונים הביאו אותנו למצב בו רוב המשפחות נמצאות באופן קבוע במינוס. שינוי מחשבתי יחד תכנון נכון ושינוי בהרגלים יובילו תהליך של הבראה כלכלית.

 אתם כבר לא תחששו לקבל טלפונים מהבנק בכל עשירי לחודש ותיהנו לפתוח את דף החשבון שלכם ולראות בו רק את הצבע הירוק עם יתרות זכות ותכניות חיסכון.

מינוס בחשבון הבנק מעיד על מצב בו אתם מוציאים יותר כסף ממה שאתם מכניסים. חשוב להבין שהמינוס מהווה הלוואה לכל דבר. אתם משלמים ריבית גבוהה מאוד בעבור הזכות להיות במינוס. רבים מאתנו מתעלמים מהמינוס ולא רוצים לדעת כמה הם משלמים בעבורו בכל חודש.

הקלות בה הבנק מאשר את המינוס בחשבון הבנק גרמה להרבה אנשים לראות את המינוס כדבר לגיטימי. 

הם לא רואים במינוס הלוואה שחייבים להחזיר במהרה ולא מודעים לריבית שהם משלמים עליו. בניגוד להלוואות אחרות שאנחנו דואגים להחזיר ולצמצם בכל חודש המינוס הופך למצב קבוע.

איך לצאת מהמינוס?

הצעד הראשון לקראת יציאה מהמינוס מתחיל בשינוי מחשבתי. עליכם לצמצם את ההוצאות, לוותר על מותרות ולא להוציא כסף שאינו נמצא ברשותכם. בנוסף, כדאי לבדוק אפשרות להגדלת הכנסות. הדרך בה רבים כבר הצליחו לצאת מהמינוס ולאמץ הרגלים פיננסיים בריאים יותר היא קבלת ייעוץ פיננסי מקצועי.

בעזרת יועץ פיננסי תצליחו לערוך רשימה של כל מקורות ההכנסה ולהציג אותה אל מול רשימת ההוצאות. רבים מאתנו מוציאים כסף ללא בקרה ומבלי לבדוק האם יש לנו כסף לעוד ביקור במסעדה או לעוד זוג נעליים.

התנהלות פיננסית נכונה ובריאה תסייע לכם לצאת מהמינוס, לוודא שלא תיכנסו שוב למינוס, לתכנן נכון את ההוצאות, להימנע מבזבוז מיותר של כסף, להתייחס בכבוד אל הכסף שלכם וללמד גם את הילדים הרגלים פיננסיים נכונים. 

בהדרגה תצליחו לצאת מחובות, לחסוך כסף, לצאת לחופשות ולצבור נכסים. עם ניהול פיננסי נכון הכסף שלכם שווה יותר.

השאר פרטים לשיחת ייעוץ חינם
אולי יעניין אותך גם

אני רוצה שיחת ייעוץ חינם

דילוג לתוכן